دستگاه اتو سی پپ رسمد، دستگاهی است که برای بیماران مبتلا به آپنه خواب و بیمارانی که مشکلات تنفسی و ریوی دارند؛ اکسیژن مورد نیاز خونشان را از طریق ایجاد فشار هوای مثبت تامین می‌کند. فشارهوای ایجاد شده توسط این دستگاه در دم و بازدم بیمار تاثیر می‌گذارد و خود به صورت خودکار فشار مناسبی را برای بیماران به دنبال می‌آورد.بیمار زمانی که از این دستگاه استفاده می‌کند حتی اگر کمبود اکسیژنی احساس کند، این دستگاه در برابر خطر از آن محافظت و جلوگیری می‌کند. تنظیمات دستگاه سی پپ رسمد به صورت خودکاراست به همین خاطر اگر مشکلی پیس آید، خود پاسخگو است.این دستگاه مدل‌های مختلفی دارد که فرد با توجه به شرایط خود آن‌را تهیه می‌کند.

نحوه ی اتصال خرطومی به دستگاه

در دستگاه سی پپ رسمد، لوله خرطومی جزو یکی از ابزارهای مهم این دستگاه می‌باشد. لوله خرطومی با اتصال به دستگاه سی پپ و بای پپ وظیفه ی انتقال هوا و رطوبت به ماسک سی پپ را بر عهده دارد. یکی از ویژگی‌های لوله ی دستگاه خرطومی، لوله ی باکیفیت و استاندارد به همراه طول کافی، قطر مناسب وعدم نشتیِ آن است.

از دستگاه سی پپ و بای پپ برای کنترل شرایط تنفسی مانند قطع تنفس و آپنه خواب، حملات آسم، انسداد ریوی و… استفاده می‌کنند. لوله ی این دستگاه مزیت‌های زیادی دارد از جمله آن، قابلیت ضدعفونی کردن را دارد و همچنین انعطاف پذیری خوبی دارد؛ این محصول قابلیت تحمل فشار خروجی از دستگاه کمک تنفسی را دارد. تنظیمات دستگاه سی پپ رسمد و لوله ی آن طوری می‌باشد که ریسک ایست قلبی در افراد مبتلا به آپنه ی خواب در خواب را به حداقل می‌رساند.

تنظیمات دستگاه سی پپ رسمد

نحوه ی اتصال خرطومی به ماسک

برای اتصال خرطومی به دستگاه سی پپ رسمد نیازمند یک سری نکات است که بهتر است در هنگام انجام تنظیمات دستگاه سی پپ رسمد  آن‌را رعایت کنید. بعضی از ماسک‌ها دارای بالشتک‌های کوچک هستند که  داخل بینی قرار می‌گیرند و فشار مثبت را از دستگاه به بینی می‌فرستند و صورت و چشم‌های شما را کمتر می‌پوشانند، مانند ماسک نازال پیلو.

 ماسک‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام قابل تنظیم اند. برای اینکه ازماسک دستگاه استفاده کنید بهتر است که برای اولین بار ماسک را مدت کوتاهی روی صورت قرار دهید تا عادت کنید، مثلا در طول روز هنگام تماشای تلویزیون یا خواندن کتاب و مجله بر روی صورت بگذارید و بعد که عادت کرده اید آن را به طور مناسب استفاده کنید. گذاشتن ماسک بعد از اینکه عادت کرده اید، باید روزی دو‌ساعت روی صورت در هنگام خواب قرار گیرد تا عادت کنید و به خواب بروید و خواب راحتی را تجربه کنید.

تنظیمات دستگاه سی پپ رسمد باید تحت نظر پزشک به کار گرفته شود و توسط متخصص آن تنظیم و راه اندازی شود. دستگاه را نباید کج  یا وارونه کنید و دستگاه را با آب شست و شو ندهید و دستگاه را روی سطح هموار قرار دهید و مطمئن شوید که مسیر ورود هوا در پشت دستگاه بسته نشده باشد. ماسک را هرروز یا حداکثر هفته تمیز کنید، ماسک را از لوله خرطومی جدا کنید و از محلول آب گرم و کمی مایع تمیزکننده برای تمیزکردن داخل ماسک استفاده کنید و اجازه دهید تا با هوا خشک شود.

دستگاه سی پپ در حال استفادده

نحوه ی کار با تنظیمات دستگاه سی پپ رسمد

اگر شما قصد تغییر تنظیمات فشارهوای سی پپ را دارید، بهترین روش جدیدکردن دستگاه فشار ثابت به یک دستگاه خودکار سی پپ است. چون دستگاه‌های تمام اتوماتیک به طور مداوم فشارهوا را برای باز نگه داشتن راه‌های هوایی اندازه گیری می‌کنند و بعد خودشان روی یک پایه ی منظم طبق نیازهای پیوسته تنظیم می‌شوند.

در واقع دستگاه خودکار سی پپ بهترین گزینه در مدت طولانی است زیرا نیازهای فشارهوای روز به روز را زمانی که شماخواب هستید تغییر می‌دهد. تنظیم خودکار کمک می‌کند که از فرو بردن هوا در زمان‌هایی که فشار استاندارد خیلی بالاست جلوگیری کند؛ چون فرو بردن هوا باعث می‌شود که فرد نفخ داشته باشد و احساس کند که خوابش بر هم خورده است.

برای تنظیمات هر دستگاه در جعبه ی آن کتابچه راهنما را قرار می‌دهند تا اول مطالعه ی مربوطه را داشته باشند و بعد بتوانند در مواجه با مشکل به حل آن بپردازند. این موضوع را هم بدانید که تغییرات بیش از حد فشار هوا در یک زمان، می‌تواند درمان موثر شما را کاهش دهد و موجب به عوارض خطرناک در بیمار شود پس توجه لازم را داشته باشید و برای تنظیمات دستگاه سی پپ رسمد به متخصص آن مراجعه کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

شرکت احیا درمان پیشرفته نماینده انحصاری رسمد عرضه کننده انواع دستگاه های کمک تنفسی برای اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در تماس باشید

۰۲۱۲۲۲۵۰۵۵۵ , ۰۹۱۰۲۲۹۳۷۹۷

سوالات متداول

  • آیا خرید دستگاه سی پپ رسمد به صورت آنلاین امکان پذیر است؟

بله میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را به بهترین نحوه راهنمایی کنند. ۰۹۱۰۲۲۹۳۷۹۷

  • آیا تنظیمات دستگاه سی پپ رسمد را میتوان به تنهایی انجام داد؟

بله امکان پذیر است. اما بهتر است برای دفعه اول از یک متخصص برای تنظیمات دستگاه سی پپ کمک بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
X