قیمت دستگاه ونتیلاتور خانگی

وشاید تا به حال نام دستگاه ونتیلاتور را شنیده باشید. این دستگاه بیشتر در بیمارستان ها، برای بیماران تنفسی استفاده می شود. ونتیلاتور وظیفه دارد که با ساز و کار مخصوص به خود، به طور مصنوعی به بیماران تنفس دهد. با استفاده از ونتیلاتور، می توان به صورت دائم یا موقت به بیماران تنفس مصنوعی وارد کرد. اما ممکن است همه بیماران دچار مشکلات تنفسی، نتوانند در بیمارستان حضور طولانی مدت داشته باشند. اینجاست که فناوری به کمک ما می آید و نسخه ای از دستگاه ونتیلاتور را برای استفاده از منزل در اختیار ما قرار می دهد. در ادامه برای شما خواهیم گفت که ونتیلاتور خانگی چیست، چگونه کار می کند و قیمت دستگاه ونتیلاتور خانگی چقدر است؟

ونتیلاتور خانگی چیست؟ کاربرد آن  

ونتیلاتور دستگاهی است که هوا را به ریه های فرد وارد کرده و آن ها را به حرکت در می آورد. این دستگاه با یک لوله که در گلوی فرد قرار می گیرد، این کار را انجام می دهد. تنظیمات و آلارم های زیادی برای این دستگاه وجود دارد که اکثرا توسط پزشک متخصص تنظیم می شود. آلارم های این دستگاه نیز می توانند در مواقع لزوم و خطرناک به مراقبان بیمار هشدار لازم را دهند. بعضی از بیماران خاص همیشه به یک دستگاه ونتیلاتور نیاز دارند؛ در حالی که بعضی دیگر فقط در بعضی از اوقات از آن استفاده می کنند. این موضوع بستگی به بیماری فرد و دستور پزشک دارد.

دستگاه زیر یک نوع متداول از ونتیلاتورهای خانگی است. البته دستگاه ونتیلاتور با توجه به سازنده آن ممکن است ظاهری متفاوت داشته باشد. قیمت دستگاه ونتیلاتور خانگی نیز با توجه به این موضوع می توانید افزایش یا کاهش داشته باشد. دقت کنید که همیشه برای آگاهی از امکانات و ویژگی های هر ونتیلاتور باید به دفترچه راهنمای آن مراجعه کرد.

دستگاه ونتیلاتور خانگی چیست

دلیل اهمیت و لزوم استفاده از ونتیلاتور چیست؟

افرادی که دچار آسیب نخاعی در ناحیه گردن هستند، ممکن است به دستگاهی برای تنفس مصنوعی نیاز داشته باشند. البته باید گفت این دستگاه برای بیماران دارای مشکل تنفسی و حتی بیمارانی که دچار آپنه خواب هستند نیز کاربرد دارد. ونتیلاتور با کمک به حرکت دیافراگم، عضلات شکم و دنده ‌ها، کمک می‌کند تا هوا به ریه‌ ها وارد و خارج شود.

انجام این کار همچنین توانایی سرفه کردن و خروج مخاط از ریه ها و گلو را نیز برای بیمار فراهم می کند. مشکلات تنفسی فرد به میزان آسیب، وضعیت جسمانی فرد و اینکه آیا فرد سیگاری بوده است یا خیر بستگی دارد. این موضوعات بر نحوه استفاده از این دستگاه تاثیر گذار است.

دستگاه ونتیلاتور خانگی چه امکاناتی برای کنترل دارد؟

در دستگاه های ونتیلاتور خانگی، می توان موارد زیر را کنترل کرد:

 • کلید روشن و خاموش
 • حالت تهویه: پزشک تعیین می کند که کدام مود یا حالت برای سیستم تنفسی بیمار مناسب است. البته پزشک معمولا حالت Assist/Control یا SIMV/CPAP را تجویز می کند.
 • ضربان تنفس: تعداد تنفس در هر دقیقه را کنترل می کند. این تنظیم نیز توسط پزشک شما تعیین خواهد شد. شما همیشه باید ضربان تنفس را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تعداد تنفس بیمار در دقیقه مناسب است.
 •  کنترل کشش تنفس: این ویژگی، مقدار هوایی را که در هر تنفس به بیمار منتقل می شود، کنترل می کند. این مورد نیز توسط پزشک شما تجویز و تنظیم می شود. دانستن تنظیمات کشش تنفس هنگام انجام بازرسی ونتیلاتور بسیار مهم است.
 • زمان دم: این ویژگی، سرعت تحویل هوا را در طول استنشاق کنترل می کند. پزشک متخصص زمان این کنترل را تعیین می کند.
 • پشتیبانی فشار: کنترل پشتیبانی فشار فقط در حالت SIMV/CPAP برای کمک به جدا کردن بیمار از ونتیلاتور استفاده می شود. این قابلیت از تنفس بیمار توسط خودش با ایجاد فشار بیشتر، پشتیبانی می کند. این عمل تنفس را برای بیمار راحت تر می کند. این ویژگی نیز توسط پزشک کنترل می شود.
 • اکسیژن: این ویژگی 21% اکسیژن را در حالت عادی به بیمار منتقل می کند. مگر اینکه بیمار در محیط بیمارستانی اکسیژن اضافی نیاز داشته باشد و آن را دریافت کند.
 • حساسیت: این ویژگی به شما اجازه می دهد تا ونتیلاتور را بر اساس تلاش تنفسی فرد تنظیم کنید. ونتیلاتور می توانید 100% کار تنفسی را انجام دهد یا می توانید برای کمک به فردی که توانایی تنفسی دارد تنظیم شود. این ویژگی توسط پزشک متخصص تنظیم می شود.
 • LOCK تنظیمات را قفل می کند. این قابلیت از تغییر تنظیمات ونتیلاتور در خانه توسط کودکان محافظت می کند.

امکانات و کاربرد ونتیلاتور

خرید ونتیلاتور آنلاین

همانطور که مشاهده کردید، دستگاه ونتیلاتور، دستگاهی بسیار مهم و کاربردی برای بیماران دارای مشکل تنفسی است. بیمارانی که نیاز به تهیه ونتیلاتور خانگی دارند، می توانند آن را به آسانی خریداری و تهیه کنند. می توانید دستگاه مورد نظر خود را تنها با فشار دادن چند کلیک به صورت آنلاین خریداری کنید. فروشگاه های مختلفی وجود دارد که ونتیلاتور خانگی را با مبالغ مختلفی عرضه می کنند.

فروشگاه اینترنتی رسمد، فروشنده انواع تجهیزات پزشکی، با تجربه فراوان در این زمینه، انواع ونتیلاتورهای پرتابل و خانگی را برای بیماران عزیز عرضه می کند. این فروشگاه همواره محصولات برندهای معتبر و معروف را عرضه کرده تا مشتریان از کیفیت بالای محصولات اطمینان کامل داشته باشند. در عین حال سعی می شود کمترین قیمت دستگاه ونتیلاتور خانگی در این فروشگاه، در نظر گرفته شود.

قیمت دستگاه ونتیلاتور خانگی

قیمت ونتیلاتور خانگی به عوامل مختلفی بستگی دارد. اولین مورد، برند و کشور سازنده این محصول است. قیمت دستگاه ونتیلاتور خانگی در صورتی که ساخت شرکتی مطرح باشد می تواند بیشتری باشد. عامل بعدی در میزان قیمت دستگاه ونتیلاتور خانگی کیفیت ساخت و میزان امکاناتی است که این محصول ارائه می دهد. قیمت ونتیلاتورهای پرتابل که قابل حمل هستند، معمولا از محصولات ثابت بیشتر است. در نهایت عامل دیگری که در میزان قیمت دستگاه ونتیلاتور خانگی تاثیر گذار می باشد، فروشگاهی است که این محصول را ارائه می دهد.

فروشگاه اینترنتی رسمد، همواره سعی کرده است تا برای رفاه حال بیماران عزیز، قیمت دستگاه ونتیلاتور خانگی را در کمترین حالت ممکن قرار دهد. البته این کار، در عین تضمین کیفیت و کارایی تمام محصولات عرضه شده در این فروشگاه است.

سوالات متداول

 • دستگاه ونتیلاتور چیست؟

ونتیلاتور دستگاهی است که هوا را به ریه های فرد وارد کرده و آن ها را به حرکت در می آورد. این دستگاه با یک لوله که در گلوی فرد قرار می گیرد، این کار را انجام می دهد. تنظیمات و آلارم های زیادی برای این دستگاه وجود دارد که اکثرا توسط پزشک متخصص تنظیم می شود. آلارم های این دستگاه نیز می توانند در مواقع لزوم و خطرناک به مراقبان بیمار هشدار لازم را دهند.

 • آیا از این دستگاه می توان برای درمان آپنه خواب استفاده کرد؟

این دستگاه برای بیماران دارای مشکل تنفسی و حتی بیمارانی که دچار آپنه خواب هستند نیز کاربرد دارد. ونتیلاتور با کمک به حرکت دیافراگم، عضلات شکم و دنده ‌ها، کمک می‌کند تا هوا به ریه‌ ها وارد و خارج شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
X